Wybieramy bezpieczne auto rodzinne które daje radość z jazdy

15625923646526

Powiększenie rodziny zwykle przyspiesza podjęcie decyzji o zmianie samochodu na większy. Jakie powinno być auto rodzinne, czym się kierować przy jego zakupie, jak zapewnić współpasażerom bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy i czy decydując się na model, który ma służyć całej rodzinie trzeba iść na kompromisy? ŠKODA podpowiada jak wybrać idealne auto familijne.

 

Decydując się na zakup nowego auta rodzinnego przede wszystkim należy zdefiniować potrzeby swoje i swoich bliskich, tak aby nowy samochód spełniał wymagania wszystkich jego użytkowników. Musimy odpowiedzieć sobie na pytania: na jakich trasach samochód będzie użytkowany, czy pojemność bagażnika jest ważna na co dzień, ile osób będzie podróżowało na tylnej kanapie i czy będziemy montować foteliki dziecięce. Niezwykle istotne jest także bezpieczeństwo wszystkich pasażerów, stąd warto dokładnie przyjrzeć się oferowanym systemom poprawiającym komfort jazdy.

 

Systemy wspomagania kierowcy dla bezpiecznej i komfortowej jazdy

 

– Wybierając samochód rodzinny warto przyjrzeć się dokładnie pakietom dostępnym dla danego modelu i towarzyszącym im technologiom bezpieczeństwa. Obecnie wszystkie auta ŠKODY wyposażone są w zaawansowane systemy wspomagania kierowcy. Doskonałym dowodem na to była zeszłoroczna premiera ŠKODY SCALA, pierwszego kompaktowego auta dostępnego w portfolio marki, które już w standardowym wyposażeniu posiada najnowsze rozwiązania technologiczne. Wśród nich znajdują się: asystent pasa ruchu LANE ASSIST, który pomaga kierowcy utrzymać auto we właściwym pasie, FRONT ASSIST i hamulec antykolizyjny MULTICOLLISION BRAKE, które zapobiegają kolizjom lub pozwalają uniknąć kolejnych. W ramach opcji dodatkowych w modelu pojawił się najnowszy system SIDE ASSIST, sygnalizujący o pojazdach nadjeżdżających z tyłu oraz DRIVER ALERT wykrywający zmęczenie u kierowcy – podpowiada Radosław Jaskulski.

 

Na długich trasach przyda się aktywny tempomat, który łączy w sobie także kontroler odległości. W mieście dobrze sprawdzą się asystenci parkowania i czujniki informujące o przeszkodach, które ułatwią sprawne zatrzymanie samochodu nawet przy nieco ograniczonej widoczności.

 

Dynamiczny napęd dla emocji z jazdy

 

Jazda bezpiecznym rodzinnym samochodem nie musi być pozbawiona pozytywnych emocji. Po pierwsze, każdy model ŠKODY dostępny jest w szerokiej gamie silników, dzięki czemu można wybrać auto z napędem odpowiadającym indywidualnym potrzebom i preferowanej dynamice jazdy. Po drugie, wybrane modele dostępne są w specjalnych wersjach: SCOUT, SPORTLINE bądź RS, które odznaczają się off-roadowym lub usportowionym charakterem i dynamicznym designem.

 

Ponadto wybrane modele dostępne są z napędem na obie osie, który gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa w różnych warunkach oraz pewność na mokrych czy ośnieżonych nawierzchniach. 

 

Do oferty marki dołączył niedawno pierwszy model z napędem hybrydowym typu plug-in – ŠKODA SUPERB iV. Silnik benzynowy 1.4 TSI i silnik elektryczny zapewniają łączną moc 160 kW (218 KM). Połączenie obu jednostek zapewnia przyjazną dla środowiska mobilność bez kompromisów w zakresie osiągów. Model dostępny będzie w sprzedaży od początku 2020 roku.

 

Przestronne wnętrze dla każdego pasażera

 

Modele dostępne w aktualnej ofercie ŠKODY, bez względu na segment, do którego należą, charakteryzują się dużą przestronnością. Jeśli zależy nam na wyjątkowo komfortowym wnętrzu, ŠKODA SUPERB, dzięki rozstawowi osi o długości 2,84 m, zapewni wygodne podróżowanie zarówno na przednich, jak i tylnych siedzeniach. Ponadto w ramach opcji dodatkowych można dokupić m.in.: praktyczny uchwyt na tablet montowany w podłokietniku tylnej kanapy, który uprzyjemni podróż pasażerom w każdym wieku.

 

– Dla użytkowników potrzebujących naprawdę przestronnego i wielofunkcyjnego samochodu, który sprawdzi się w mieście, na długich trasach i na bezdrożach idealny będzie jeden z suv-ów dostępnych w ofercie ŠKODY. Największy – KODIAQ – pomieści aż 7 pasażerów i jest zaprojektowany do zadań specjalnych. Posiada napęd na cztery koła i tryb off-road, zapewniające maksymalny komfort i radość z jazdy w każdych warunkach. KODIAQ ma też większy prześwit, dzięki czemu znacznie łatwiej posadzić dzieci w fotelikach. Z kolei nowy model wkrótce dostępny w ofercie marki – ŠKODA KAMIQ łączy przestronność i dynamikę SUV-a ze zwinnością aut kompaktowych, dzięki czemu doskonale nada się do codziennej miejskiej jazdy czy podczas wakacyjnych podróży – doradza Radosław Jaskulski, trener ŠKODA AUTO SZKOŁA.

 

Bagażnik dopasowany do różnych potrzeb

 

W samochodach służących całej rodzinie ważną rolę pełnią bagażniki. ŠKODA zapewnia pakowną przestrzeń w modelach z każdego segmentu. Miejska FABIA COMBI, idealna dla rodzin, które przemieszczają się głównie w obrębie metropolii dysponuje 530-litrowym bagażnikiem, który po złożeniu siedzeń sięga 1395l. Kompaktowa OCTAVIA COMBI oferuje 610 l oraz 1740 l przy złożonych fotelach. SUPERB COMBI posiada bagażnik o pojemności 660l – największy w swojej klasie.

 

KODIAQ, niemal 4,7-metrowy SUV z opcją siedmiu miejsc i bagażnikiem 720 l, z możliwością powiększenia do 2065 l idealnie nadaje się do długich, rodzinnych podróży. Dodatkowa funkcja przesuwania tylnej kanapy w przód i w tył pozwala dostosować pochylenie oparcia. Dodatkowo, dostępny jako opcja Pakiet Komfortowego Snu zawiera m.in. specjalne, rozkładane zagłówki dla pasażerów w drugim rzędzie siedzeń, umożliwiając odbywanie długodystansowych podróży w komfortowych warunkach.

 

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

 

Wszystkie modele ŠKODY wyposażone są w uchwyty Isofix, które ułatwiają montaż fotelików dziecięcych zapewniając ich stałe mocowanie. Dodatkowym rozwiązaniem jest opcja Top Tether, która stabilizuje fotelik łącząc go z plecami tylnego siedzenia samochodu. Marka oferuje wybór kompatybilnych fotelików dla dzieci w różnym wieku. Wszystkie modele są zgodne z zasadami bezpieczeństwa EHK44.04 i przeszły szereg testów. O ich bezpieczeństwie i niezawodności świadczą także wyniki w testach NCAP, niepalności, szkodliwości czy jakości pokrycia. Dowodem na najwyższy poziom bezpieczeństwa samochodów ŠKODY jest 5-gwiazdkowa ocena w testach zderzeniowych Euro NCAP. Nadwozia we wszystkich modelach ŠKODA wykonane są z materiałów o podwyższonej twardości, które zapewniają ich sztywność, co przekłada się na lepsze prowadzenie i maksymalną ochronę pasażerów w każdym wieku.

POLECANE
POSTY:
Trenerzy

Bezpłatny kurs jazdy na autostradzie

Škoda Auto Szkoła, jako partner Autostrady Wielkopolskiej S.A., zaprasza ...

7 listopada 2023
Trenerzy normal reproduction low resolution

Dofinansowanie z UE do szkoleń

Miło nam poinformować, że mikro, małe i średnie firmy ponown...

12 maja 2023
Trenerzy

Nowe szkolenia

Często pytacie nas, czy oprócz szkoleń na torze, można u ...

6 maja 2022