O Nas
Nasza flota

O nas

Škoda Auto Szkoła

W 2004 roku Škoda, jako marka odpowiedzialna społecznie, postanowiła przyczynić się do poprawy jakości i bezpieczeństwa w zakresie ruchu drogowego w Polsce.

Mając świadomość, że konstrukcja samochodu oraz systemy w nim zamontowane to nie wszystko, Škoda wróciła z szczególną uwagę na użytkowników pojazdów osobowych.

Stworzyła więc instytucję, która ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach poprzez szkolenie kierowców z zakresu techniki jazdy oraz z wykorzystywania systemów bezpieczeństwa, w które wyposażone są nowoczesne samochody. Aby realizować naszą misję, potrzebowaliśmy wysokiej klasy samochodów, nowoczesnego ośrodka doskonalenia techniki jazdy, a przede wszystkim wykwalifikowanej kadry.

Przeszkolone w największych europejskich ośrodkach bezpiecznej jazdy grono doświadczonych trenerów to największa wartość Škoda Auto Szkoła, która zdecydowanie wyróżnia nas na tle innych tego typu ośrodków w Polsce, a nawet w Europie. Ogromne doświadczenie i bardzo rozległa wiedza z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym to wartości, które gwarantują, że na naszych szkoleniach każdy kierowca poszerzy swoją świadomość i poprawi umiejętności jazdy, aby na drogach było bezpieczniej.

TRENER

Trenerzy

Bezpiecznej jazdy

Poprzedni 1 / 17 Następny
AUTODR

Škoda Autodrom Poznań

Jeden z najnowocześniejszych ośrodków doskonalenia techniki jazdy w tej części Europy. Lokalizacja obiektu w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 pomiędzy trasą S5 a S11 (węzeł Komorniki) pozwala na wygodny dojazd niemal z każdej części Polski, a bliskość Poznania zapewnia dużą bazę noclegową oraz ogromną liczbę dodatkowych atrakcji.

Infrastruktura ośrodka zarządzana jest w dużej mierze bezprzewodowo, co pozwala trenerom na uruchomienie odpowiednich zadań z każdego miejsca na torze, w zależności od potrzeb ćwiczenia.

Otwarty plan ośrodka i powierzchnia 3,5ha, umożliwia wykorzystywanie przestrzeni na bardzo wiele sposobów. Jedynym ograniczeniem w liczbie możliwych do wykonania ćwiczeń jest pomysłowość naszych trenerów, a do granicy ich kreatywności jeszcze nie udało nam się zbliżyć. Potwierdzeniem naszych możliwości mogą być liczne powroty niektórych uczestników na nasz tor. Zdarzało nam się szkolić te same załogi po 7-8 razy, za każdym razem zaskakując ich czymś nowym.

W skład Škoda Autodrom Poznań wchodzą dwie maty poślizgowe, okrąg ze śliską nawierzchnią oraz wzniesienie. To wszystko rozszerzone o kurtyny wodne oraz płytę dynamiczną pozwalającą zasymulować poślizg nadsterowny.

Ośrodek został zaprojektowany na wzór torów doskonalenia techniki jazdy niemieckiego automobilklubu ADAC, a na specjalnie przygotowanych modułach uczestnicy szkoleń uczą się jak kontrolować samochód w awaryjnych sytuacjach na drodze.

FLOTA

Nasza Flota

Dzięki współpracy z marką Škoda, jednym z liderów sprzedaży aut osobowych na polskim rynku, nasz ośrodek wyposażony jest w najnowocześniejsze samochody dostępne dla użytkowników dróg. Posiadamy cały przekrój modeli, a pojazdy, którymi dysponujemy to bogato wyposażone egzemplarze, które podlegają cyklicznej wymianie – mniej więcej raz na pół roku. Wszystko po to, aby zapewnić uczestnikom naszych szkoleń najwyższy komfort, a także możliwość poznania aut różnego typu i sposobność obcowania z różnorodnymi nowinkami technologicznymi. Na tak częstym aktualizowaniu naszej floty o najnowsze modele zyskują również nasi trenerzy, którzy na bieżąco obserwują zmiany zachodzące w pojazdach marki Škoda i mogą przekazywać zgodną z najnowocześniejszymi trendami wiedzę dotyczącą systemów bezpieczeństwa oraz dzielić się ciekawostkami związanymi z ich rozwojem na przestrzeni lat. Na szkoleniach korzystamy z modeli samochodów aktualnie dostępnych we flocie.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na stronie FAQ.