Tysiące zawodników wystartowało w SKODA Poznań Bike Challenge

W minioną niedzielę odbyła się 4 edycja ŠKODA Poznań Bike Challenge – największego kolarskiego wyścigu amatorskiego w Polsce. W wydarzeniu wzięło udział ponad 6000 zawodników oraz prawdziwe tłumy kibiców. Fani dwóch kółek mogli zobaczyć w akcji także zawodowych kolarzy, znanych z tras wielkich tourów, jak np. Bartosza Huzarskiego.

„Marka ŠKODA od lat angażuje się w rowerową aktywność, świetnie wpisując się w powszechnie panujący trend na sportowy i aktywny tryb życia. Cieszymy się, że jako sponsor wyścigu ŠKODA Poznań Bike Challenge możemy wspierać inicjatywę, zachęcająca do jazdy na rowerze i do wspólnego, rodzinnego spędzania czasu. W tym roku pogoda nas nie rozpieszczała, ale na szczęście wspaniali uczestnicy wyścigu i wszyscy kibice zadbali o gorącą atmosferę wydarzenia” – mówi Klaudyna Gorzan, Kierownik ds. PR marki ŠKODA.

Amatorscy kolarze pomimo wiatru i deszczu dzielnie ścigali się na poznańskiej Malcie. Najwcześniej, na dystansie 18 kilometrów wystartowali zawodnicy, uczestniczący w ŠKODA FAMILY CHALLENGE – wyścigu stworzonym specjalnie dla rodzin z dziećmi. Na starcie można było zobaczyć całe pokolenia miłośników rowerów: od rodziców z dziećmi w fotelikach, po przedszkolaków z dziadkami. Ogrom emocji wzbudził także wyścig na 5 km, w którym uczestniczyli najmłodsi uczestnicy imprezy. Prawdziwa i zacięta rywalizacja odbywała się na kolejnych dystansach – 50 km i 120 km. Jazda na rowerach szosowych w szybkim tempie, biorąc pod uwagę panujące warunki, była nie lada wyzwaniem.

POLECANE
POSTY:
Trenerzy

Nowe szkolenia

Często pytacie nas, czy oprócz szkoleń na torze, można u ...

6 maja 2022
Trenerzy

Nowa strona

Bardzo miło nam poinformować, że po kilku miesiącach intensyw...

28 kwietnia 2022
Trenerzy

Nowi trenerzy

Niedawno do naszej kadry dołączyło dwóch nowych trenerów. Łukasz...

25 kwietnia 2022