Sukces teamu SKODA Polska Motorsport

15452263591095

Mikołaj „Miko” Marczyk, kierowca teamu ŠKODA Polska Motorsport zakończył sezon rajdowy doskonałym występem podczas 56 Rajdu Barbórka. Wraz z pilotem Szymonem Gospodarczykiem zajął drugie miejsce! Na miejscu kibicowali mu i zagrzewali do walki trenerzy Škoda Auto Szkoła.

Rajd Barbórka – Ogólnopolskie Kryterium Asów to coroczne wydarzenie, odbywające się na początku grudnia. Jego pierwsza edycja miała miejsce w 1964 roku. Impreza odbywa się w Warszawie, między innymi na Żeraniu lub Bemowie, a finalny odcinek Karowa rozgrywany jest w centrum miasta na ulicy Karowej.

Miko Marczyk o rajdzie:

„Ten rajd jest dla mnie czymś wyjątkowym. To właśnie słynny OS Karowa przyciągał mnie jako nastolatka do rajdów, a próby sportowe Bemowo i Modlin przypominają te, na których stawiałem swoje pierwsze kroki za kierownicą samochodów.

Nie ukrywam, że ten rajd był dla mnie bardzo ważny. Chciałem podsumować sezon w pozytywny sposób i pokazać się z dobrej strony. Moja wiedza o rajdach samochodowych nie pozwala mi, niestety, na tak szybką jazdę po „prawdziwych” odcinkach specjalnych, jak bym chciał, ponieważ brak doświadczenia może wywołać niebezpieczny błąd. Na tego typu próbach mogę natomiast spróbować pokazać cały swój potencjał.

Przed rajdem odbyliśmy udane testy, z których byłem bardzo zadowolony. Sprawdziłem wszystkie ustawienia samochodu, opony i technikę jego prowadzenia. Całe przygotowanie, a także rajd przebiegały spokojnie i obok rajdowego skupienia była atmosfera uczczenia zakończenia sezonu przez nasz zespół.

Wiedziałem, że dysponując ŠKODĄ FABIA R5 przygotowaną przez zespół Kresta Racing, mamy naprawdę dobrą możliwość szybkiej jazdy. Poranny odcinek Bemowo, a następnie kolejne dwa odcinki Modlin jednak mnie zaskoczyły – chyba nie tylko mnie. Udało nam się wygrać OS1 Bemowo o 1,48 sekundy, a następnie dojechaliśmy za Kajetanem i Maćkiem – odpowiednio OS2 o 0,88 sekundy i OS3 o 1,29 sekundy. Nie ukrywam, że był to nieprawdopodobny poranek.”

POLECANE
POSTY:
Trenerzy normal reproduction low resolution

Dofinansowanie z UE do szkoleń

Miło nam poinformować, że mikro, małe i średnie firmy ponown...

15 kwietnia 2024
Trenerzy

Bezpłatny kurs jazdy na autostradzie

Škoda Auto Szkoła, jako partner Autostrady Wielkopolskiej S.A., zaprasza ...

7 listopada 2023
Trenerzy

Nowe szkolenia

Często pytacie nas, czy oprócz szkoleń na torze, można u ...

6 maja 2022