Skoda zwycięża w konkursie Towcar of the Year

1508144769.5884

Towcar of the Year to konkurs, w którym wyłaniane są najlepsze samochody do ciągnięcia przyczep. Jak co roku również tegoroczna, 35. edycja konkursu zorganizowana została przez „Caravan and Motorhome Club”, brytyjską organizację, która zrzesza miłośników karawaningu.

Jurorzy konkursu oceniają samochody pod kątem ich przydatności do ciągnięcia przede wszystkim przyczep kempingowych, biorąc pod uwagę ich zachowania z dodatkowym obciążeniem, odpowiednie przyspieszenie, hamowanie, stabilność przy wyższych prędkościach, systemy wspomagające kierowcę np. układ stabilizacji toru czy wygodę auta. Samochody oceniane są w różnych kategoriach cenowych rynku brytyjskiego.

 

Podczas tegorocznego konkursu, samochody oceniano na torze Milbrook w Wielkiej Brytanii. Sprawdzano zachowania aut w trakcie hamowania, podczas przyspieszenia, nagłych manewrów, ruszania pod górę, rozpędzania się od 50 do 100 km/h, a także ich ergonomię.

Zwycięzcą Towcar of the Year 2018 w klasyfikacji ogólnej, a także w dwóch innych kategoriach (cenowej i wagi) zwyciężyła ŠKODA KODIAQ 2.0 TDI 4×4 DSG 190 KM. Według oceny jurorów, to holownik doskonały na długie trasy: stabilny, wygodny i pakowny. W swojej kategorii cenowej zwyciężyła też ŠKODA OCTAVIA SCOUT 2.0 TDI 4×4 150 KM. OCTAVIA nie ma żadnych problemów ze zwiększonym obciążeniem, napęd na wszystkie koła eliminuje obawy o trakcje przy ruszaniu, a także zachowuje się stabilnie przy hamowaniu.

Oba modele oferują kierowcy wyjątkowo szeroki wybór systemów wspomagających kierowanie. ŠKODA KODIAQ i ŠKODA OCTAVIA SCOUT mogą być wyposażone w system Trailer Assist, który pomoże manewrować przyczepą przy powolnym cofaniu.

POLECANE
POSTY:
Trenerzy normal reproduction low resolution

Dofinansowanie z UE do szkoleń

Miło nam poinformować, że mikro, małe i średnie firmy ponown...

15 kwietnia 2024
Trenerzy

Bezpłatny kurs jazdy na autostradzie

Škoda Auto Szkoła, jako partner Autostrady Wielkopolskiej S.A., zaprasza ...

7 listopada 2023
Trenerzy

Nowe szkolenia

Często pytacie nas, czy oprócz szkoleń na torze, można u ...

6 maja 2022