SKODA numerem jeden na polskim rynku w sierpniu

ŠKODA nie pozostawia szans konkurentom: choć cały rynek samochodów nowych zaliczył w sierpniu znaczący rozwój, czeska marka wyraźnie wyprzedziła w sierpniu dobre trendy, zwiększając swój udział w rynku. W minionym miesiącu ŠKODA była najchętniej wybieraną marką w Polsce, zarówno wśród Klientów Indywidualnych, jak i Flotowych. Zasługę w tym miały praktycznie wszystkie modele marki.

W sierpniu rynek nowych samochodów osobowych w Polsce wyniósł 34 510 samochodów. Był przez to aż o 21,8% większy, niż w analogicznym okresie w roku poprzednim.

W osiągnięciu tak znaczących wzrostów istotny wpływ miała ŠKODA, która w sierpniu zasiliła polskie drogi kolejnymi 4 588 egzemplarzami czeskich samochodów. Imponujący wynik jest aż o 37,6% wyższy od tego osiągniętego w sierpniu 2016 roku i pozwala marce zdystansować się od rywali, umacniając ją na pozycji lidera polskiego rynku. Z osiągniętym rezultatem udział ŠKODY w rynku w sierpniu wynosił aż 13,3%. Od początku roku zarejestrowano już w Polsce 40 691 modeli marki ŠKODA. To o 20% więcej niż w analogicznym okresie w roku poprzednim i znacznie więcej od któregokolwiek z rywali. 

„Polski rynek samochodów nowych przez cały czas notuje imponujący postęp. ŠKODA pozostaje bardzo popularna wśród Klientów Indywidualnych. W sierpniu, marka była liderem w tej klasyfikacji. Nie można przeoczyć też roli Klienta Flotowego, w przypadku którego marka ŠKODA utrzymuje pozycję nr 1"– zauważa Maciej Nowak, Kierownik ds. Produktu marki ŠKODA.

Na rynku flotowym ŠKODA zarejestrowała w sierpniu 3611 samochodów, o 37,6% więcej niż w roku poprzednim (średnia wzrostu dla rynku wyniosła 26,7%). Dokładnie o 37,6% wzrósł też wynik ŠKODY na rynku Klientów Indywidualnych. 977 samochodów dostarczonych do prywatnych odbiorców w sierpniu dało czeskiej marce pierwsze miejsce także w tej kategorii.

Tradycyjnie najpopularniejsze wśród Polaków pozostają modele OCTAVIA i FABIA (pierwsze dwa miejsca w klasyfikacjach modeli w sierpniu i po pierwszych ośmiu miesiącach tego roku). Pierwsza z nich w minionym miesiącu znalazła 1380 nowych właścicieli (wzrost o 20,6%), druga – 1279 (wzrost o aż 41,5%). Dobrą formę zaprezentowały jednak wszystkie modele czeskiej marki, bez wyjątku notując dwucyfrowe miesięczne wzrosty i lokując się w ścisłej czołówce swoich segmentów.

Wśród najmniejszych samochodów miejskich, ŠKODA CITIGO po rekordowym wzroście o 82,8% (ze 128 do 234 sztuk) była niekwestionowanym liderem tej klasy w sierpniu. Żadnych złudzeń nie pozostawia ŠKODA FABIA, zdecydowanie przewodząc w klasyfikacji. Podobną formę prezentuje bestsellerowa OCTAVIA w klasie kompaktów, w czołówce której znajduje się także model RAPID. Drugi z nich zanotował w sierpniu znaczący wzrost o 11,9%, do 761 zarejestrowanych sztuk. Niesłabnącą popularnością cieszy się także model SUPERB, który w sierpniu znalazł 521 nabywców, o 34,6% więcej niż w sierpniu 2016 roku. Osiągnięty wynik pozwolił utrzymać się flagowemu modelowi ŠKODY w ścisłej czołówce klasy średniej niższej.

W sierpniu zarejestrowano 317 egzemplarzy modelu KODIAQ, najnowszego dodatku do portfolio czeskiej marki. Duży SUV trafił w Polsce już w sumie do 1816 Klientów, co z miejsca dało mu tytuł jednego z najpopularniejszych SUV-ów w swojej klasie. KODIAQ stanowi ważne wzmocnienie dla gamy modelowej ŠKODY, która już wkrótce poszerzy się o kolejnego SUV-a, mniejszy model KAROQ.

POLECANE
POSTY:
Trenerzy

Nowe szkolenia

Często pytacie nas, czy oprócz szkoleń na torze, można u ...

6 maja 2022
Trenerzy

Nowa strona

Bardzo miło nam poinformować, że po kilku miesiącach intensyw...

28 kwietnia 2022
Trenerzy

Nowi trenerzy

Niedawno do naszej kadry dołączyło dwóch nowych trenerów. Łukasz...

25 kwietnia 2022