Skoda Karoq zdobywa pięć gwiazdek w teście Euro NCAP

1510567028.2867

Niezależna europejska organizacja oceny bezpieczeństwa nowych pojazdów Euro NCAP oceniła ŠKODĘ KAROQ. Kompaktowy SUV dołączył do grona modeli ŠKODY posiadających maksymalną notę pięciu gwiazdek, co daje mu tytuł jednego z najbezpieczniejszych samochodów w swojej klasie.

„Jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani, że ŠKODA KAROQ to nasz kolejny model, który uzyskał w teście Euro NCAP maksymalną notę pięciu gwiazdek” – mówi Członek Zarządu ŠKODY ds. Rozwoju Technicznego Christian Strube. „Nieustannie pracujemy nad poprawą bezpieczeństwa czynnego i biernego naszych konstrukcji, rozwijając systemy chroniące pasażerów i pieszych oraz wspierające kierowców. ŠKODA KAROQ jest wyposażona w wiele z rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa, które do tej pory można było znaleźć wyłącznie w autach z segmentu premium” – mówi Strube.

Organizacja Euro NCAP szczególnie wysoko oceniła bezpieczeństwo dorosłych pasażerów modelu KAROQ, oceniając je na bliskim ideałowi poziomie 93%. Organizacja szczególnie doceniła wysoki poziom ochrony kręgów szyjnych osób w kabinie przy uderzeniach z tyłu. System awaryjnego hamowania autonomicznego kompaktowego SUV-a wykazał bardzo dużą skuteczność przy prędkościach osiąganych w ruchu miejskim. Euro NCAP przyznało modelowi KAROQ także najwyższą notę za ochronę nóg pieszych.

Po udanych testach modelu KODIAQ, ŠKODA KAROQ to już drugi samochód tej marki, który osiągnął w tym roku maksymalną notę Euro NCAP pięciu gwiazdek. Jako jeden z nielicznych producentów samochodów na świecie, ŠKODA może pochwalić się osiągnięciem maksymalnej oceny pięciu gwiazdek Euro NCAP przez wszystkie modele w swojej gamie.

ŠKODA KAROQ standardowo wyposażona jest w aż siedem poduszek powietrznych: czołowe kierowcy i pasażera, kolanowe, boczne i głowy. Foteliki dla dzieci mogą zostać zamontowane z pomocą rozwiązań Top-Tether lub Isofix, który jest zainstalowany także w fotelu pasażera z przodu. Przy silnym uderzeniu z tyłu, specjalnie zaprojektowane zagłówki zapobiegają urazom kręgów szyjnych. W momencie kolizji, opcjonalnie dostępny proaktywny system ochrony pasażerów także napina przednie pasy i zamyka wszystkie okna, wliczając panoramiczne okno dachowe.

Nowy SUV KAROQ wyposażony jest także w wiele kamer, czujników i radarów, z których korzystają systemy asystujące w prowadzeniu. Zapobiegają one między innymi kolizjom przy prędkościach osiąganych w mieście (rozpoznając także pieszych i unikając kolizji z nimi), pomagają w sytuacjach o ograniczonej widoczności i ostrzegają przed ukrytymi zagrożeniami. Inne nowoczesne rozwiązania, które można spotkać na pokładzie modelu KAROQ, obejmują między innymi systemy pozwalające na: utrzymywanie bezpiecznej odległości od innych uczestników ruchu, rozpoznawanie znaków drogowych, automatyczne wzywanie służb ratunkowych czy wykrycie zmęczenia kierowcy.

POLECANE
POSTY:
Trenerzy normal reproduction low resolution

Dofinansowanie z UE do szkoleń

Miło nam poinformować, że mikro, małe i średnie firmy ponown...

15 kwietnia 2024
Trenerzy

Bezpłatny kurs jazdy na autostradzie

Škoda Auto Szkoła, jako partner Autostrady Wielkopolskiej S.A., zaprasza ...

7 listopada 2023
Trenerzy

Nowe szkolenia

Często pytacie nas, czy oprócz szkoleń na torze, można u ...

6 maja 2022