Samochody ŠKODY bezpieczniejsze niż kiedykolwiek!

bezpieczena skoda big

Škoda otacza swoich kierowców i pasażerów najwyższym stopniem ochrony. Teraz wszystkie siedem modeli marki posiada najwyższy możliwy wynik testu EuroNCAP: pięć gwiazdek.

Ostatnio do tego prestiżowego grona najbezpieczniejszych samochodów świata dołączyła nowa Škoda Fabia. Tym samym cała gama modelowa czeskiej marki stoi na najwyższym poziomie bezpieczeństwa – zarezerwowane tylko dla najlepszych konstrukcji pięć gwiazdek testu zderzeniowego EuroNCAP wcześniej zdobyły już modele Octavia, Rapid, Citigo, Yeti, Superb i Roomster.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa został potwierdzony przez niezależnych ekspertów z organizacji o międzynarodowym uznaniu – EuroNCAP (European New Car Assessment Programme – Europejski Program Oceny Nowych Samochodów).

Jest to konsorcjum składające się z europejskich ministerstw transportu, związków motorowych, firm ubezpieczeniowych i rzeczników praw obywatelskich.

EuroNCAP określa bezpieczeństwo samochodów w czterech kategoriach: ochrony dorosłych, dzieci i przechodniów podczas zderzenia oraz wyposażenia w zakresie systemów wpływających na bezpieczeństwo jazdy.

„Bezpieczeństwo wszystkich osób podróżujących samochodem jest dla nas najwyższym priorytetem” – mówi dr Frank Welsch, członek Zarządu ŠKODY ds. Rozwoju Technicznego. „Nie uznające żadnych kompromisów podejście do tego zagadnienia stosujemy wobec wszystkich naszych samochodów, od miejskiego modelu Citigo po flagowy model Superb. Nieustannie pracujemy nad poprawą bezpieczeństwa aktywnego i biernego, na przykład poprzez instalowanie innowacyjnych systemów asystujących w prowadzeniu, coraz bardziej zaawansowanych pasów bezpieczeństwa i poduszek bezpieczeństwa, zapewniającego stabilność prowadzenia zawieszenia, wysokowydajnych układów oświetleniowych czy też poprzez optymalizowanie struktur naszych modeli.”

Škoda zatrudnia około 1 700 specjalistów z zakresu
projektowania, inżynierii i konstrukcji w Dziale Rozwoju
Technicznego. Bardzo duża część ich prac jest bezpośrednio
lub pośrednio związana z technicznym aspektem poprawy
bezpieczeństwa samochodów.

Najnowszy model marki – nowa Škoda Fabia – jest najlepszym dowodem na to, jak wielką wagę czeski producent przywiązuje do systemów bezpieczeństwa. Trzecia generacja tego jednego z najczęściej wybieranych modeli segmentu B wyposażona jest w wyszukane rozwiązania zarezerwowane dotychczas dla samochodów z wyższych klas. Škoda Fabia wnosi nowy poziom bezpieczeństwa do segmentu i jest on nieporównywalny z jakimkolwiek małym samochodem spoza Grupy Volkswagen.

POLECANE
POSTY:
Trenerzy normal reproduction low resolution

Dofinansowanie z UE do szkoleń

Miło nam poinformować, że mikro, małe i średnie firmy ponown...

15 kwietnia 2024
Trenerzy

Bezpłatny kurs jazdy na autostradzie

Škoda Auto Szkoła, jako partner Autostrady Wielkopolskiej S.A., zaprasza ...

7 listopada 2023
Trenerzy

Nowe szkolenia

Często pytacie nas, czy oprócz szkoleń na torze, można u ...

6 maja 2022