NOWA SKODA KAROQ

„Początek produkcji seryjnej nowej ŠKODY KAROQ jest ważnym krokiem milowym dla całej firmy i oczywiście dla pracowników fabryki w Kvasinach"- powiedział Michael Oeljeklaus, Członek Zarządu ŠKODY ds. Produkcji i Logistyki. „W ciągu ostatnich miesięcy cały zespół przygotowywał się intensywnie na wejście nowego modelu w skład naszej produkcji” – wyjaśnia Oeljeklaus.

Do licznych zalet modelu należą niewątpliwie imponująca pojemność bagażnika, reflektory full-LED oraz cyfrowy zestaw wskaźników z personalizacją ustawień, który będzie dostępny w ŠKODZIE po raz pierwszy. W modelu dostępnych będzie łącznie pięć wariantów silników o mocy od 85 kW (115 KM) do 140 kW (190 KM). Nowa ŠKODA KAROQ zachwyci także przemyślanymi rozwiązaniami, takimi jak tylne siedzenia z systemem VarioFlex czy bezdotykowe otwieranie pokrywy bagażnika.

Kvasiny są jednym z trzech miejsc produkcji ŠKODY w Czechach. Zakład ten jest obecnie największym pracodawcą przemysłowym w regionie Hradec Králové i zatrudnia obecnie 8 000 osób. Zakłady produkcyjne w ostatnich latach zostały kompleksowo rozbudowane i unowocześnione. Od samego początku 2015 roku firma ŠKODA AUTO zainwestowała ok. 11 mld koron w rozwój możliwości produkcji modeli SUV w zakładzie. W kolejnych latach zdolności produkcyjne stopniowo wzrosną do 295 000 samochodów rocznie.

W ramach przyszłej strategii ŠKODY, marka będzie kłaść mocny nacisk na rozszerzenie oferty modelowej w najbliższych latach, koncentrując się przede wszystkim na portfolio w segmencie SUV. 

POLECANE
POSTY:
Trenerzy

Nowe szkolenia

Często pytacie nas, czy oprócz szkoleń na torze, można u ...

6 maja 2022
Trenerzy

Nowa strona

Bardzo miło nam poinformować, że po kilku miesiącach intensyw...

28 kwietnia 2022
Trenerzy

Nowi trenerzy

Niedawno do naszej kadry dołączyło dwóch nowych trenerów. Łukasz...

25 kwietnia 2022