Komenda Miejska Policji

W pierwszych dniach marca marka ŠKODA wraz ze ŠKODA AUTO SZKOŁĄ zaprosiła funkcjonariuszki Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu na warsztaty z bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz szkolenie z zakresu doskonalenia techniki jazdy, by docenić ich pracę na rzecz ochrony bezpieczeństwa oraz utrzymywania zasad porządku publicznego.

Przygotowany dla Komendy Miejskiej Policji program szkolenia, obejmował podstawowe i najważniejsze zasady bezpiecznej jazdy. Zaczynając od prawidłowej pozycji za kierownicą – przez wielu bardzo lekceważonej – poprzez dalszą naukę właściwego hamowania, poznania w praktyce działania systemu ABS oraz pokonywania zakrętu i serii zakrętów, co w przyszłości pozwoli odpowiednio zareagować w nagłej sytuacji na drodze, aż po symulator dachowania i zderzeń, co dostarczyło funkcjonariuszkom wiele emocji. 

Dwanaście funkcjonariuszek Komendy Miejskiej Policji miało okazję poznać zalety samochodów ŠKODY, w tym usiąść za kierownicą pierwszego w historii marki dużego SUV-a – ŠKODY KODIAQ.

ŠKODA AUTO SZKOŁA jest miejscem doskonalenia techniki jazdy, której zadaniem jest eliminowanie złych nawyków i błędów popełnianych przez kierowców oraz usprawnianie ich umiejętności w prowadzeniu samochodu, a w rezultacie zmniejszenie liczby wypadków z udziałem zarówno kierowców, jak i pieszych. Od 2004 do końca ubiegłego roku liczba szkoleń w ŠKODA AUTO SZKOLE wyniosła aż 1 860.

ŠKODA jest marką odpowiedzialną społecznie, a kwestia bezpieczeństwa kierowców i pasażerów jest jednym z priorytetów w strategii firmy. Marka ŠKODA oferuje coraz bezpieczniejsze samochody, z drugiej strony działając na rzecz poszerzania wiedzy i kompetencji kierowców oraz funkcjonariuszy publicznych, dbając tym samym o bezpieczeństwo na polskich drogach.

POLECANE
POSTY:
Trenerzy

Nowe szkolenia

Często pytacie nas, czy oprócz szkoleń na torze, można u ...

6 maja 2022
Trenerzy

Nowa strona

Bardzo miło nam poinformować, że po kilku miesiącach intensyw...

28 kwietnia 2022
Trenerzy

Nowi trenerzy

Niedawno do naszej kadry dołączyło dwóch nowych trenerów. Łukasz...

25 kwietnia 2022