DRUGIE URODZINY NASZEGO TORU

15373556418879

2 urodziny ŠKODA Autodrom Poznań

ŠKODA współtworzy specjalne projekty autorskie od 2004 roku, kiedy to powstała ŠKODA Auto Szkoła specjalizująca się w doskonaleniu kierowców w zakresie bezpiecznej, ekonomicznej czy defensywnej jazdy. Kolejnym projektem na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa ŠKODA Auto Lab, będące unikalnym, multimedialnym laboratorium uświadamiającym niebezpieczeństwa w ruchu drogowym.

AUTODROM W POZNANIU OTWARTY został 13 września 2016

Dopełnieniem powyższych działań jest ŠKODA Autodrom Poznań, tor służący praktycznemu doskonaleniu umiejętności jazdy kierowców w symulowanych sytuacjach awaryjnych, który został oficjalne otwarty 13 września 2016 roku. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Andrzej Rogoziński, dyrektor projektu ŠKODA Autodrom Poznań, Barbara Rogozińska, Arkadiusz Gwizdek, dyrektor marketingu marki ŠKODA, Jędrzej Solarski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania, insp. Roman Kuster, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Krzysztof Krzysztofiak, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Obiekt składa się z czterech specjalnie zaprojektowanych modułów, które pozwolą kierowcy poznać siły działające na samochód i przekonać się, jaki wpływ na jego zachowanie ma kierujący. Moduły zostały wyposażone w nawadniane maty poślizgowe oraz przeszkody wodne. Kierowcy zmierzą się też z „szarpakiem” – urządzeniem, które wprowadzi auto w niekontrolowany nadsterowny poślizg.

Tuż za „szarpakiem” znajduje się 100-metrowa płyta poślizgowa z trzema rzędami automatycznie sterowanych kurtyn wodnych, symulujących pojawiające się na drodze przeszkody. Dodatkowo, jest też okrąg, na którym można wypróbować działanie elektronicznych systemów stabilizujących tor jazdy.

ŠKODA Autodrom Poznań ma służyć podnoszeniu kompetencji kierowców flotowych oraz indywidualnych w ramach szkoleń doskonalących technikę jazdy, prowadzonych przez ŠKODA Auto Szkołę. Niezależnie od tego, ŠKODA Autodrom Poznań prowadzić będzie również obowiązkowe szkolenia kierowców, którzy uzyskali uprawnienia do kierowania pojazdami, służb mundurowych oraz egzaminy dla instruktorów ODTJ. Ponadto będzie on kontynuował nawiązaną przez ŠKODA Auto Szkołę współpracę z placówkami naukowymi oraz instytucjami, a także służbami mundurowymi, odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Nowoczesny tor bezpiecznej jazdy znajduje się przy ul. Głogowskiej 425 w Poznaniu.

O wielkości i poziomie skomplikowania projektu ŠKODA Autodrom Poznań świadczą same liczby:

– piasek transportowano z oddalonej o 25 km żwirowni – aby dostarczyć materiał na plac budowy, auta półtora raza okrążyły kulę ziemską po równiku (przejechały 60.000 km), – do stabilizacji gruntu zużyto 550 ton cementu – ta ilość odpowiada aż 22 000 sztuk worków cementu w opakowaniach handlowych (po 25 kg), – ilość kruszywa łamanego, używanego do podbudowy, przyrównać można do wypełnionych po brzegi 135 wagonów kolejowych (8 800 ton), – pompy w systemie zamkniętym pompują na moduły szkoleniowe 8 000 litrów wody na minutę – to odpowiednik 533 sztuk 15-litrowych wiader.

ŠKODA Autodrom Poznań to obowiązkowy punkt na drodze każdego, kto osobiście chce się przyczynić do podnoszenia poziomu bezpieczeństwa zarówno własnego, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W ramach tradycyjnego kursu dla kandydatów na kierowców nie mamy okazji, by przygotować się do bezpiecznego wyprowadzenia pojazdu z niebezpiecznych sytuacji i do poznania swoich własnych ograniczeń, jako kierowcy w sytuacjach ekstremalnych. ŠKODA Autodrom Poznań umożliwia, w kontrolowanych warunkach, nabycie wiedzy i umiejętności, które mogą ocalić życie.

POLECANE
POSTY:
Trenerzy

Bezpłatny kurs jazdy na autostradzie

Škoda Auto Szkoła, jako partner Autostrady Wielkopolskiej S.A., zaprasza ...

7 listopada 2023
Trenerzy normal reproduction low resolution

Dofinansowanie z UE do szkoleń

Miło nam poinformować, że mikro, małe i średnie firmy ponown...

12 maja 2023
Trenerzy

Nowe szkolenia

Często pytacie nas, czy oprócz szkoleń na torze, można u ...

6 maja 2022