Poznaj ŠKODA Auto Szkoła

Powstała w 2004 roku ŠKODA Auto Szkoła specjalizuje się w doskonaleniu kierowców
w zakresie bezpiecznej, ekonomicznej czy defensywnej jazdy.

Škoda Auto Szkoła

Jest to szkoła doskonalenia techniki jazdy, której zadaniem jest eliminowanie złych nawyków i błędów popełnianych przez kierowców oraz doskonalenie ich umiejętności w prowadzeniu samochodu, a w rezultacie zmniejszenie liczby wypadków z udziałem zarówno kierowców jak i pieszych.

Trenerzy ŠKODA Auto Szkoła posiadają certyfikaty ADAC Fahrsicherheitszentrum Berlin-Brandenburg, które dają im uprawnienia do przeprowadzania szkoleń w ośrodkach doskonalenia techniki jazdy w całej Europie. Dodatkowo, instruktorzy ŠKODA Auto Szkoła posiadają również certyfikaty EcoDriving Finland oraz ECOWILL.

ŠKODA Auto Szkoła - kompetencje

ŠKODA - Marka
odpowiedzialna społecznie

Od lat angażujemy się w projekty mające na celu podniesienie bezpieczeństwa drogowego. W ramach tych działań powstały nasze inicjatywy...

Szkoła Auto ŠKODA

...przeszkoliliśmy już ponad 17 000 kierowców... Od 8-miu lat nasza doświadczona kadra wspiera kierowców rozwijając ich umiejętności w zakresie bezpiecznej jazdy, eco drivingu, jak i offroad drivingu. W ramach projektu L-driving oferujemy jako jedna z niewielu szkół w Polsce kursy nauki jazdy dla osób niepełnosprawnych.

Szkoła Auto w TVN Turbo

11-odcinkowy cykl przygotowanym pod patronatem Škody. Od 8-miu lat nasza doświadczona kadra wspiera kierowców rozwijając ich umiejętności w zakresie bezpiecznej jazdy, eco drivingu, jak i offroad drivingu. W ramach projektu L-driving oferujemy jako jedna z niewielu szkół w Polsce kursy nauki jazdy dla osóbniepełnosprawnych.

Przewodnik dla
zmotoryzowanych Pascal

...sprawdziliśmy ponad 3000 tras i opisaliśmy je w przewodnikach...

Program Edukacyjny - Ucz się z nami

...przywieźliśmy najlepsze praktyki motoryzacyjne z 10 krajów Europy, aby podzielić się nimi z polskimi kierowcami. W 11-odcinkowym cyklu przygotowanym pod patronatem Škody będziemy wyjaśniać, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, wykonywać newralgiczne manewry, wreszcie do czego służą wszelkie systemy bezpieczeństwa w naszych autach.

Dzięki tym doświadczeniom, powstało Innowacyjne Centrum Bezpieczeństwa Skoda AutoLab - Zapraszamy!

Dopełnieniem działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ŠKODA Autodrom Poznań, tor służący praktycznemu doskonaleniu umiejętności jazdy kierowców w symulowanych sytuacjach awaryjnych. Plac manewrowy, 6-metrowe wzniesienie o nachyleniu 10% z matą poślizgową, krąg z przeszkodą wodną, „szarpak” – w takich warunkach kierowcy mogą doskonalić technikę jazdy, by zwiększyć bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu.

ŠKODA Auto Szkoła - idea

Zły stan bezpieczeństwa
na polskich drogach?

Jak pokazują statystyki stan bezpieczeństwa na polskich drogach nie należy do najlepszych. W takich warunkach niezwykle ważna jest świadomość kierowców, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach zagrażających życiu oraz znajomość własnego pojazdu.

Jakie mogą być tego przyczyny? Przeanalizowaliśmy sytuację drogową w naszym kraju

Wypadki na polskich drogach są głównie efektem ludzkich błędów i złego stanu nawierzchni drogowej. Do czterech głównych przyczyn złego stanu bezpieczeństwa na polskich drogach należą: niedostosowanie się do prędkości na terenie zabudowanym, jazda bez zapiętych pasów, jazda pod wpływem alkoholu oraz dziurawa sieć drogowa.

Miko Marczyk - Honorowym Członkiem SKODA Auto Szkoła

2019-11-13

Oficjalnie witamy Miko Marczyka jakos Honorowego Członka SKODA Auto Szkoła

więcej

Skoda Auto Safety Patron Bezpiecznych Dróg

2019-10-15

Autoklub Poznański Octavius - operator projektu Skoda Auto Safety został wyróżniony przez Fundację "Nadzieja" Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych OPP tytułem honorowym - Patron Bezpiecznych Dróg 2019.

więcej

ABC BEZPIECZNEJ KOBIETY

2019-08-09

Zapraszamy wszystkie chętne Panie do udziału w kolejnej edycji akcji ABC Bezpiecznej Kobiety

więcej